[11-1]
Kérdés, hogy mikor lett tüdős, és mikor kezdődött nála ez az egész. Különböző gyógymódok vannak, ezek mellett pedig jót tesz neki a friss levegő is. Természetesen számít a pénz is, mivel ezt a betegséget nem lehet ingyen meggyógyítani.
Legfontosabb, hogy semmiképpen se kezeld a lovat te magad. Minden képpen hívj igazi szakértőt. Addig is annyit tudsz tenni lovadért, hogy minél többet tartod a friss levegőn, karám, vagy nyílt istálló (angol boksz). A szalmát le kell cserélni forgácsra, a szénát beáztatni etetés előtt, hogy ne legyen poros, ne adj neki jutalomfalatokat, csak gyümölcsöt, zöldséget. És fontos az inhalálás. Ezek mellett még adhatsz neki gyógynövényeket. Ha bemész egy gyógynövényárushoz, és elmondod a problémáidat, talán tudnak neked összeállítani egy keveréket, mely segíthet. De ennél nagyon kell vigyázni, mert lehet benne olyan dolog, amire lovad allergiás, vagy árt neki, szóval ezt annyira nem tanácsolom. Legjobb egy állatorvost hívni, aki direkt a hasonszervi problémákra specializálódott.
DE: legjobban azt tudom tanácsolni, hogy külföldre vidd állatorvoshoz. ott nagyobb klinikák vannak, illetve jobb gyógymódok.
Ha viszont ez Krónikus obstruktív tüdőgyulladás, akkor is be kell tartanod ezeket a segítő dolgokat, de arról még annyit tudok mondani, hogy antibiotikummal lesznek kezelve!
Természetesen az a legjobb, ha nem lovagolod a lovat, vagy csak kis ideig.(10-15 perc). És akkor is csak sétálni kell vele. Ha elkezd köhögni, akkor vedd le róla a nyerget, vezesd vissza a legelőre, és hagyd békén. Ez a legjobb neki. A legelőre csak: száraz, esőmentes időben rakd ki, csak amikor a levegő hőmérséklete nincsen 20 fok alatt, és csak akkor ha nincsen 30 fok fölött. A beteg lónak sem a hideg, sem a meleg nem tesz jót, a középhőmérséklet a megfelelő. Párás időben ne tedd ki, illetve nedves füvet ne legeljen. Az is nagyon jót tesz neki, ha friss hegyi levegőt szippanhat néha, de feltétlenül csak 1-2 percre, nehogy még rosszabb legyen az állapota.
Szóval összességében: friss levegő, por semmi, áztatott széna, pormentes zab, nincs jutalomfalat, csak zöldség, gyümölcs, legelő ha jó idő van és nem párás a levegő ill. nem nedves a fű, kinti boksz, hűvösebb időben pedig takaró!!!!
Remélem tudtam segítnei, és ne feledd: Állatorvost kell hívni!!!!!!!!
Jessi |
mit tegyek a hovam tüdős lett???
|
baleár fajta!!!csak neked!!!az elöző képek nem jók!!
Baleár - Balearic
Fajtaleírás:
A Baleárt Spanyolországban, a Majorca szigeten teremtették meg. Elsősorban lovagló póninak használják; állva 14 marok magas. A legritkább lófajták között tartják számon, a Baleár szigeti ló vagy póni ősi eredetéről keveset tudunk. Mert a fajta hivatalosan jelentéktelen, így nagyon nehéz információt találni a létezéséről, amely hiányosan ismert.
Pár beszámoló egy finom, gyönyörű póniról szól, amelynek ősi jellemvonása az egyenes sörény és a vékony lábak. Mások a Baleárt jellegzetesen csenevésznek titulálják.
Summerhays Enciklopédiája szerint a Baleár régen megkülönböztető fajta volt, melyből a legtöbb a gazdag Palma környékén volt megtalálható; más fajtáktól eltérően vékony végtagokkal, szabad, elegáns szállítással, a rövid, vastag, ívelt nyak, és a különleges fej római orral.
Summerhays környezetében a Baleár talán lealacsonyodott a többi lófajtától, ugyanis ezt mutatja pár - az ősi görögországi - érme és váza.
A pónikat kicsi farmokon mezőgazdasági munkára és a földművesek lószerszámban szállítására használják. Ők általában pej vagy mogyorószínűek, néhányan szürkék. Valószínű, hogy ez a fajta egy apró láncszem a görögországi Skyros fajta kialakulásában is.
A fajta populációjának állapota: RITKA
|

ez itt még baleár!!!!
evi |
CSAK ENNYIT TALÁLTAM!!!
EVI |
JESSI!!
EZEKET TALÁLTAM A GOOGLEN! !
|
JESSI!!
MEGPRÓBÁLOK KÖRÜLNÉZNI!!
EVI |
Már most segítséget kérek!!!
Akinek vannak képei a Baleár fajtáról, legyen olyan kedves küldjön nekem e-mailt a képekkel, mivel én nem találtam!
Köszi!
Jessi |
Kérhetsz segítséget másoktól vagy akár tőlem is!
De én is kérek segítséget! Nekem is szükségem van rá:)
Tehát mindenki segítsen mindenkinek!
Jessi |
[11-1]
|